Türkiye Cumhuriyeti

Filibe Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Yurtdişi Seçmen Kütüğünün Güncelleştirilmesi Hakkinda Duyuru , 09.06.2010

YURTDIŞI SEÇMEN KÜTÜĞÜNÜN GÜNCELLEŞTİRİLMESİ HAKKINDA

 

DUYURU

 

·        Yurtdışında yaşayan ve seçmen niteliğini taşıyan Türk vatandaşlarının Yurt Dışı Seçmen Kütüğü’ndeki kayıtları, Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğünce, güvenli sorgulama yöntemi kullanılarak internet ortamında 9 Haziran 2010 Çarşamba günü saat 08.00’de, www.ysk.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

 

·        Yüksek Seçim Kurulu’nun internet sayfasında yayınlanan Yurt Dışı Seçmen Kütüğü ilanları 22 Haziran 2010 Salı günü saat 17.00’de sonlandırılacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular dış temsilciliklerimizce kabul edilmeyecektir.

 

·        Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne yazılmak için;

 

a.      Seçmen niteleğine sahip ve yurtdışında ikamet etmesine rağmen, Yurtdışı Seçmen Kütüğü’nde ismi bulunmayan,

 

b.     Yurtiçinde Seçmen Kütüğünde kayıtlı olup da oy verme günü sonuna kadar oturmak amacıyla yerleşim yerini yurt dışına taşıyan,

 

Türk vatandaşlarının, en yakın dış temsilciliğimize başvurarak İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları için “ADRES BEYAN FORMU”nu doldurup, imzalamaları ve yurt dışı temsilciliğimiz tarafından “Konsolosluk.Net” sistemine girişleri sağlanmalıdır. (Posta ile yapılan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.)     

 

·        Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için:

http://www.ysk.gov.tr/ysk/index.html

 

 

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.

 

T.C. Filibe Başkonsolosluğu